Zakładając, że zalecono Ci noszenie okularów, w tym momencie jest to idealna okazja, aby udać się do najbliższego sklepu optycznego lub odwiedzić internetowe sklepy optyczne. Kiedy jesteś w tych obszarach, w sieci lub bez połączenia, staniesz przed problemem wyboru najlepszych konturów okularów, ponieważ istnieją różne style, cieniowanie, plan i marka do przeglądania. okulary kocie oczy Zanim pojawiły się plastikowe kontury okularów, okulary mają na ogół smukłą metalową obudowę i okrągłe punkty centralne, które były stylowe być może w XIX lub XX wieku.

Osłony mogą być wykonane z plastiku lub metalu, okulary kocie oczy z różnymi cieniami, kształtami i planem sanktuarium. Spośród tej dużej liczby rodzajów, plastikowe krawędzie są najszerzej wybierane i z różnych powodów cieszą się dużym uznaniem.

Istnieje mnóstwo uzasadnień, dlaczego ludzie wybierają plastikowe obudowy zamiast metalowych. Należą do nich:

Lekki. Ta korzyść jest naprawdę oczywista. Kontury okularów wykonane z tworzywa sztucznego są lżejsze niż kontury wykonane z metalu. Chociaż lżejsze metale są obecnie wykorzystywane do zapewniania lżejszych metalowych krawędzi, branża tworzyw sztucznych nie pozostaje w tyle w wykorzystywaniu lżejszych materiałów do tworzenia lżejszych plastikowych konturów okularów.

Opcje cieniowania. Używając metalowych obudów, większość klientów miałaby bardzo ograniczone możliwości, ponieważ metalu nie można zacienić, a jeśli tak się stanie, ich cienie będą się rozmywać szybciej niż plastikowe kontury okularów. Krawędzie plastikowe w szerokiej gamie odcieni, a także w różnych odcieniach! Na przykład niebieskie kontury okularów są dostępne w kolorze matowym niebieskim, jasnoniebieskim, elektrycznym niebieskim, zielonkawoniebieskim i w różnych odcieniach.

Wytrzymałość. Metal jest mocniejszy niż plastik, jednak w przypadku konturów okularów potrzebujesz czegoś więcej niż tylko wytrzymałości. Okulary są zdejmowane z twarzy i zakładane codziennie o różnych porach. Umieszcza się go w paczkach, kieszeniach, blacie stołu i zaskakująco pod poduszkami. Twoja obudowa okularów powinna być w stanie wytrzymać naprężenia, wyginanie i stabilizację, a metalowe krawędzie nie są w stanie tego zrobić, ponieważ metalowe krawędzie często są zbyt utwardzone, aby skutecznie pękać.